Çocuklar İçin 4 Demir Takviyesi Çeşidi
7 Kas, 2017 5:03 tarihinde eklendi

Çocuklar İçin 4 Demir Takviyesi Çeşidi

Çocuklar İçin 4 Demir Takviyesi Çeşidi

Çocuklar için 4 demir takviyesiÇocuklar İçin 4 Demir Takviyesi Çeşidi

Yetişkinler için üretilen demir takviyeleri genellikle bir tablette 100 mg’a kadar demir içermektedir. Bu nedenle, yetişkin demir takviyeleri, çocuğunuz için çok fazla miktarda demir içerir ve güvenli olmayabilir. Özellikle küçük çocuklar için üretilmiş tabletlerde veya sıvı takviyeler çocuğunuz için doğru seçim olacaktır. Doktorunuzun gözetiminde, aşağıdaki demir takviyelerini deneyebilirsiniz.

Uyarı: Demir eksikliği kontrolü, çocuğunuzun normal sağlık muayenesinin bir parçası olmalıdır. Doktorunuz, çocuğunuzun kırmızı kan hücrelerini kontrol etmek için küçük bir kan örneği alabilir ve çocuğunuzda demir eksikliği olduğunu düşünürse, bir demir takviyesi talep edebilir. Ancak doktorunuza danışmadan, çocuğunuza kesinlikle demir takviyesi vermeyin.

1. Sıvı Damlalar

Sıvı takviyeleri kullanmak iyi bir seçenektir, çünkü sıvı takviyelerdeki demir vücut tarafından kolaylıkla emilebilir. Ayrıca çocuğunuz bir hap yutmak zorunda kalmaz. Doğal aromalı ev tatlı oldukları için çocuğunuz takviyeyi içmek için direnmeyecektir. Demir takviyeleri çocuğunuzun dişlerinde geçici hafif lekeler bırakabilir. Herhangi bir sıvı demir takviyesi verdikten sonra, çocuğunuzun dişlerini fırçalamasını sağlayarak, lekeleri önleyebilirsiniz.

2. Şuruplar

Güvenli bir şekilde ölçtüğünüzden emin olarak, çocuğunuza şurup ile demir takviyesi verebilirsiniz. Genellikle, şurupların iki çay kaşığı yaklaşık 7 miligram demir içerir. Ancak bununla birlikte şuruplar, aynı zamanda çocuğunuzun ihtiyaç duymayacağı diğer birçok maddeyi de içerebilir. Bu nedenle sadece bir demir takviyesi arıyorsanız, şurup en iyi seçenek değildir.

3. Çiğneme Tabletleri

Sıvıları ve şurupları ölçmekle uğraşmak istemiyorsanız, çiğnenebilir tabletler demir takviyesi için doğru bir karar olacaktır. Tabletlerin içerisinde genellikle aromatik tatlandırıcılar mevcuttur ve yemesi kolaydır. Genellikle tabletin içeriğinde demirin yanı sıra, birçok vitamin de bulunur. Çocuklar için özel olarak formüle edilmiş ve lezzetli çiğneme tabletlerini, güvenle deneyebilirsiniz. Ancak bununla birlikte, bu tabletler diğer yöntemlere kıyasla, nispeten düşük miktarda demir bulundurur. Şeker zannedip aşırı miktarda yemelerini önlemek için, çocuklarınızın erişemeyeceği bir yerde tutmayı unutmayın.

4. Toz Takviyeler

Toz formülünde bir demir takviyesi, çocuğunuzun yulaf ezmesi, elma rendesi veya yoğurt gibi en sevilen yumuşak gıdalarla karıştırılabilir. Bu nedenle, yemek seçen ve herhangi bir demir takviyesi kullanmak istemeyen çocuklar için idealdir. Sevdiği yiyeceklerin içerisine karıştırdığınız zaman, farkında olmadan takviyeyi almış olacaklardır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

  1. Buğra Bay

    Aslına bakarsanız çocuklarda demir eksikliğini karşılamak için en etkili yol çiğneme tabletleri. Çocukların bir bölümü şurup içmekten ya da sıvı damladan hoşlanmaz iken; renkli tabletler onlar ilgi çekici olabiliyor. Daha çok şeker algısı yarattığı için çocuklar tarafından sevilerek ve merakla alınabilen bir besin aracı olabiliyor. İçerdiği vitaminler nedeniyle de çiğneme tabletleri hem eksik olan demir vitaminini karşılamaya etki ediyor hem de diğer vitaminler ile destek sağlıyor. Paylaşım için teşekkürler.

    • access_time 8 Kas 2017, 7:56
    • Cevapla